Qualtek Electronics Corp. Q2-F-QK4-11-6IN-141
Q2-F-QK4-11-6IN-141 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F-QK4-11-6IN-141
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing Kits
Brief Description
HEATSHRINK KIT Q2F 141 PCCOLOR
Datasheet Download
Q2-F-QK4-11-6IN-141.pdf
Availability of Q2-F-QK4-11-6IN-141
QUANTITY
Q2-F-QK4-11-6IN-141 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F-QK4-11-6IN-141
Internal Part NumberEIS-Q2-F-QK4-11-6IN-141
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyHeat Shrink Tubing Kits
SeriesQ2-F
PackagingPlastic Box with Bin Guide
Values141 pcs - 6" (152.4mm) lengths
Diameter10 ea of 1", 19 ea of 1/2", 3/8", 23 ea of 1/4", 39 ea of 1/16", 31 ea of 1/8"
ColorBlack, Blue, Green, Red, White, Yellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F-QK4-11-6IN-141
Related LinksQ2-F-QK4-, Q2-F-QK4-11-6IN-141 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F-QK4-11-6IN-141 Details Description
Related parts for Q2-F-QK4-11-6IN-141
CONN PIN COAX AWG26 SHIELD GOLD datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 40POS F-F 2" datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 11K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS DUAL CDMA datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 6" 4S ULF datasheet.pdf
LMZFL 5/23/135 3.5OR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf