Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
Brief Description
HEATSHRINK 1/16"-200M YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M.pdf
Availability of Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
QUANTITY
Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
Shrinkage Ratio2 to 1
Length656.2' (200m)
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Recovered Wall Thickness0.014" (0.35mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
Related LinksQ2-F2XYG-1/, Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-1/16-08-SS200M
CONN HEADER .100 SNGL STR 9POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT DUAL CMOS 28-SSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LGH 1/2 ELECT MLD END LEAD datasheet.pdf
OSC MEMS 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf