Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
Brief Description
HEATSHRINK 1/4"-100' YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT.pdf
Availability of Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
QUANTITY
Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied0.250" (6.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.125" (3.2mm)
Recovered Wall Thickness0.022" (0.56mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
Related LinksQ2-F2XYG-1/, Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-1/4-08-MS100FT
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN CABLE STANDARD L-SHAPED 2M datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V/2.5V 0.8A 12MLF datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER 5.2MM WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 69MA 10 OHM TH datasheet.pdf