Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
Brief Description
HEATSHRINK 3"-48" YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2.pdf
Availability of Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
QUANTITY
Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied3.000" (76.2mm)
Inner Diameter - Recovered1.500" (38.1mm)
Recovered Wall Thickness0.047" (1.20mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
Related LinksQ2-F2XYG-3-, Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2 Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-3-08-QB48IN-2
XFRMR LAMINATED 0.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM SQUARE T/H datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DSUB 5W5 F PCB G50 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf