Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
Brief Description
HEATSHRINK 5/16"-30' YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT.pdf
Availability of Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
QUANTITY
Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length30.0' (9.14m)
Inner Diameter - Supplied0.315" (8.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.157" (4.0mm)
Recovered Wall Thickness0.022" (0.56mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
Related LinksQ2-F2XYG-5/, Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-5/16-08-QX30FT
IC REG MULT CONFIG INV ISO TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 500KSPS 16-MSOP datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO RAMP 3POS TIN datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT datasheet.pdf
120UF 150V 19.3X54.4 85C AXI datasheet.pdf