Qualtek Electronics Corp. Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 3/4"-48" YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5.pdf
Availability of Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
QUANTITY
Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
Internal Part NumberEIS-Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
Shrinkage Ratio3 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.033" (0.84mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
Related LinksQ2-F3XYG-3/4, Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5 Details Description
Related parts for Q2-F3XYG-3/4-08-QB48IN-5
ROTARY OPTO ENCODER 16 POSITION datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
PHOTODETECTOR INGAAS 1.5MM TO-39 datasheet.pdf
IC 4.375V TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 102MA 4.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf