Qualtek Electronics Corp. Q2-HF-5/8-01-MS50FT
Q2-HF-5/8-01-MS50FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-HF-5/8-01-MS50FT
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK 5/8"-50' BLACK
Datasheet Download
Q2-HF-5/8-01-MS50FT.pdf
Availability of Q2-HF-5/8-01-MS50FT
QUANTITY
Q2-HF-5/8-01-MS50FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-HF-5/8-01-MS50FT
Internal Part NumberEIS-Q2-HF-5/8-01-MS50FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesQ2-HF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-HF-5/8-01-MS50FT
Related LinksQ2-HF-5/8, Q2-HF-5/8-01-MS50FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-HF-5/8-01-MS50FT Details Description
Related parts for Q2-HF-5/8-01-MS50FT
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf