Qualtek Electronics Corp. Q2-LS-3/4-01-SS200FT
Q2-LS-3/4-01-SS200FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-LS-3/4-01-SS200FT
Brief Description
HEATSHRINK 3/4"-200' BLACK
Datasheet Download
Q2-LS-3/4-01-SS200FT.pdf
Availability of Q2-LS-3/4-01-SS200FT
QUANTITY
Q2-LS-3/4-01-SS200FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-LS-3/4-01-SS200FT
Internal Part NumberEIS-Q2-LS-3/4-01-SS200FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length200.0' (61m)
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.375" (9.5mm)
Recovered Wall Thickness0.031" (0.79mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature65°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-LS-3/4-01-SS200FT
Related LinksQ2-LS-3/4-, Q2-LS-3/4-01-SS200FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-LS-3/4-01-SS200FT Details Description
Related parts for Q2-LS-3/4-01-SS200FT
MODULE PNEUMATIC FEMALE 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ENCRYPT KEY 28-DIL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 1.2A 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
0181 APPLIANCE INLET 15A 155C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
11+11 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
IC INTERFACE SW DETECT 32-QFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 38.1MM datasheet.pdf