Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-1/2-01-QX15FT
Q2-XT-1/2-01-QX15FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-1/2-01-QX15FT
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
HEATSHRINK 1/2"-15' BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-1/2-01-QX15FT.pdf
Availability of Q2-XT-1/2-01-QX15FT
QUANTITY
Q2-XT-1/2-01-QX15FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-1/2-01-QX15FT
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-1/2-01-QX15FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesQ2-XT
TypeSmooth
Diameter - Inside0.500" (12.7mm)
Diameter - Outside0.439" (13.70mm)
Length15.0' (4.57m)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-1/2-01-QX15FT
Related LinksQ2-XT-1/2, Q2-XT-1/2-01-QX15FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-1/2-01-QX15FT Details Description
Related parts for Q2-XT-1/2-01-QX15FT
BOX ALUM NATURAL 4.51"L X 2.5"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 5% 5W 11050 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
5IN NOM RIGID MED DTY CASTER:PU datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM datasheet.pdf