Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 7/8"-48" BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5.pdf
Availability of Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
QUANTITY
Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
TypeSmooth
Diameter - Inside0.875" (22.22mm)
Diameter - Outside0.914" (23.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
Related LinksQ2-XT-7/8-, Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5 Details Description
Related parts for Q2-XT-7/8-01-QB48IN-5
CHOKE COMMON MODE 8000UH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TI900 RECT 0.12MM W/ADH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT SKT datasheet.pdf