Littelfuse Q2004F31
Q2004F31 picture photo
Mfg. Part Number
Q2004F31
Brief Description
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Datasheet Download
Q2004F31.pdf
Availability of Q2004F31
QUANTITY
Q2004F31 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2004F31
Internal Part NumberEIS-Q2004F31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)20mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2004F31
Related LinksQ200, Q2004F31 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q2004F31 Details Description
Related parts for Q2004F31
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 55A DPAK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD5424 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf