Littelfuse Q2004F321
Q2004F321 picture photo
Mfg. Part Number
Q2004F321
Brief Description
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Datasheet Download
Q2004F321.pdf
Availability of Q2004F321
QUANTITY
Q2004F321 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2004F321
Internal Part NumberEIS-Q2004F321
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)20mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2004F321
Related LinksQ200, Q2004F321 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q2004F321 Details Description
Related parts for Q2004F321
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
MODULE DC/DC 8TH BRICK 3.3V 20A datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN 0.56" CC datasheet.pdf
MULTI CR PNP WIDE VIEW LONG datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 27 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf