Apem Inc. Q22P1BXXG110E
Q22P1BXXG110E picture photo
Mfg. Part Number
Q22P1BXXG110E
Brief Description
INDICATOR 110V 22MM PROM GREEN
Datasheet Download
Q22P1BXXG110E.pdf
Availability of Q22P1BXXG110E
QUANTITY
Q22P1BXXG110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q22P1BXXG110E
Internal Part NumberEIS-Q22P1BXXG110E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.87" (22.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 18.00mm
Millicandela Rating95mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q22P1BXXG110E
Related LinksQ22P1B, Q22P1BXXG110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q22P1BXXG110E Details Description
Related parts for Q22P1BXXG110E
CABLE D-SUB-HMP09H/AE09M/HMP09H datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/4 FIBRE datasheet.pdf
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 900MA 646 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT datasheet.pdf