Littelfuse Q4004F32
Q4004F32 picture photo
Mfg. Part Number
Q4004F32
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202
Datasheet Download
Q4004F32.pdf
Availability of Q4004F32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q4004F32 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q4004F32
Internal Part NumberEIS-Q4004F32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State400V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)20mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q4004F32
Related LinksQ400, Q4004F32 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q4004F32 Details Description
Related parts for Q4004F32
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9645 datasheet.pdf
CREE XP-E BLUE datasheet.pdf
CONN PC CARD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 600W datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC SMCJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1W DO213AB datasheet.pdf