Littelfuse Q4004F32
Q4004F32 picture photo
Mfg. Part Number
Q4004F32
Brief Description
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202
Datasheet Download
Q4004F32.pdf
Availability of Q4004F32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q4004F32 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q4004F32
Internal Part NumberEIS-Q4004F32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State400V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)20mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q4004F32
Related LinksQ400, Q4004F32 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q4004F32 Details Description
Related parts for Q4004F32
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 10W datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 2LVL.300 16POS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 43DL POS STR .156 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET RA 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf