Delta Electronics Q48SH12033NRFH
Q48SH12033NRFH picture photo
Mfg. Part Number
Q48SH12033NRFH
Brief Description
MODULE DC/DC 1/4 BRICK 12V 33A
Datasheet Download
Q48SH12033NRFH.pdf
Availability of Q48SH12033NRFH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q48SH12033NRFH Order Process
Ship out your order
Specifications of Q48SH12033NRFH
Internal Part NumberEIS-Q48SH12033NRFH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPower Management Solutions
Standard Package15
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi Q48SH
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)33A
Power (Watts) - Manufacture Series400W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 103°C
Efficiency94.5%
Power (Watts) - Max396W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q48SH12033NRFH
Related LinksQ48SH12, Q48SH12033NRFH Datasheet, Delta Electronics Distributor
Q48SH12033NRFH Details Description
Related parts for Q48SH12033NRFH
RES 174 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC 12CH GAMMA BUFFER 24VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 16.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf