| Internal Part Number | EIS-Q48SK12033NRFA | |
| Featured Product | Power Management Solutions | |
| PCN Obsolescence/ EOL | E48SD12020NRFA,Q48SK120xxNRFx 26/Jun/2013 | |
| Standard Package | 30 | |
| Series | Delphi Q48SK | |
| Packaging | - | |
| Type | Isolated Module | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 36V | |
| Voltage - Input (Max) | 75V | |
| Voltage - Output 1 | 12V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 33A | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 400W | |
| Voltage - Isolation | 2.25kV (2250V) | |
| Size / Dimension | 2.28" L x 1.45" W x 0.43" H (57.9mm x 36.8mm x 10.9mm) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 117°C | |
| Efficiency | 95.5% | |
| Power (Watts) - Max | 396W | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | Q48SK12033NRFA | |
| Related Links | Q48SK12, Q48SK12033NRFA Datasheet, Delta Electronics Distributor | |
 | 123-13-318-41-001000 | CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD | datasheet.pdf | |