Delta Electronics Q48SQ12033NRFH
Q48SQ12033NRFH picture photo
Mfg. Part Number
Q48SQ12033NRFH
Brief Description
DC/DC CONVERTER 12V 400W
Datasheet Download
Q48SQ12033NRFH.pdf
Availability of Q48SQ12033NRFH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q48SQ12033NRFH Order Process
Ship out your order
Specifications of Q48SQ12033NRFH
Internal Part NumberEIS-Q48SQ12033NRFH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductPower Management Solutions
Isolated Open-Frame DC/DC Converters
Standard Package15
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi Q48SQ
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)33A
Power (Watts) - Manufacture Series400W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95.5%
Power (Watts) - Max396W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q48SQ12033NRFH
Related LinksQ48SQ12, Q48SQ12033NRFH Datasheet, Delta Electronics Distributor
Q48SQ12033NRFH Details Description
Related parts for Q48SQ12033NRFH
LASER MODULE 635NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS MALE CORD #20 datasheet.pdf
LENS BOOM REFLECTOR MED datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/YLW DIFF datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf