Apem Inc. Q6F1BXXY24E
Q6F1BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6F1BXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM FLUSH YELLOW
Datasheet Download
Q6F1BXXY24E.pdf
Availability of Q6F1BXXY24E
QUANTITY
Q6F1BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6F1BXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q6F1BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 3mm (T-1)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6F1BXXY24E
Related LinksQ6F1B, Q6F1BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6F1BXXY24E Details Description
Related parts for Q6F1BXXY24E
IC OPAMP CFA 65MHZ 20SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 24MM CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .165 GOLD datasheet.pdf