Apem Inc. Q6F3BYYRG24E
Q6F3BYYRG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6F3BYYRG24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LED PM IND FLUSH GRN/RD
Datasheet Download
Q6F3BYYRG24E.pdf
Availability of Q6F3BYYRG24E
QUANTITY
Q6F3BYYRG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6F3BYYRG24E
Internal Part NumberEIS-Q6F3BYYRG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorGreen, Red
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V Green, 24V Red
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating8mcd Green, 10mcd Red
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6F3BYYRG24E
Related LinksQ6F3BY, Q6F3BYYRG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6F3BYYRG24E Details Description
Related parts for Q6F3BYYRG24E
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
2.5MM B-TO-B HDR SR VERB 10POS datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf