Apem Inc. Q6P3BXXG12E
Q6P3BXXG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q6P3BXXG12E
Brief Description
LED PANEL MOUNT INDICATOR GRN
Datasheet Download
Q6P3BXXG12E.pdf
Availability of Q6P3BXXG12E
QUANTITY
Q6P3BXXG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P3BXXG12E
Internal Part NumberEIS-Q6P3BXXG12E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6P3BXXG12E
Related LinksQ6P3B, Q6P3BXXG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6P3BXXG12E Details Description
Related parts for Q6P3BXXG12E
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 250V datasheet.pdf
RES 12K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 24-LFCSP datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B22, AFS 2, datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf