Apem Inc. Q6P3CXXR24E
Q6P3CXXR24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6P3CXXR24E
Brief Description
LED PANEL MOUNT INDICATOR RED
Datasheet Download
Q6P3CXXR24E.pdf
Availability of Q6P3CXXR24E
QUANTITY
Q6P3CXXR24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P3CXXR24E
Internal Part NumberEIS-Q6P3CXXR24E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6P3CXXR24E
Related LinksQ6P3C, Q6P3CXXR24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6P3CXXR24E Details Description
Related parts for Q6P3CXXR24E
FIXED IND 250UH 1.9A 221 MOHM TH datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 24VDC 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
30+30 DIL SMT SOCKET 4MM HIGH datasheet.pdf
HAN KIT 4A W/ 3/8" NPT ADAPTER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf