Apem Inc. Q6R1BXXG24E
Q6R1BXXG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6R1BXXG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM RECESSED GRN
Datasheet Download
Q6R1BXXG24E.pdf
Availability of Q6R1BXXG24E
QUANTITY
Q6R1BXXG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6R1BXXG24E
Internal Part NumberEIS-Q6R1BXXG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6R1BXXG24E
Related LinksQ6R1B, Q6R1BXXG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6R1BXXG24E Details Description
Related parts for Q6R1BXXG24E
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
HARDWARE MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ANALOG TIMER 5 SECONDS datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 705MA 195 MOHM datasheet.pdf