Apem Inc. Q6R1BXXW24E
Q6R1BXXW24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6R1BXXW24E
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM RECESSED WHT
Datasheet Download
Q6R1BXXW24E.pdf
Availability of Q6R1BXXW24E
QUANTITY
Q6R1BXXW24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6R1BXXW24E
Internal Part NumberEIS-Q6R1BXXW24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating100mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6R1BXXW24E
Related LinksQ6R1B, Q6R1BXXW24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6R1BXXW24E Details Description
Related parts for Q6R1BXXW24E
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO218AB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA HDR W/TH DR 15AU datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf