Apem Inc. Q6R1CXXW12E
Q6R1CXXW12E picture photo
Mfg. Part Number
Q6R1CXXW12E
Brief Description
INDICATOR 12V 6MM RECESSED WHT
Datasheet Download
Q6R1CXXW12E.pdf
Availability of Q6R1CXXW12E
QUANTITY
Q6R1CXXW12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6R1CXXW12E
Internal Part NumberEIS-Q6R1CXXW12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating100mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6R1CXXW12E
Related LinksQ6R1C, Q6R1CXXW12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6R1CXXW12E Details Description
Related parts for Q6R1CXXW12E
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
L-N-L KIT 2X8 W/O PV'S datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
RING TERMINAL INSULATED M5 datasheet.pdf
PCB TERM BLOCK 3POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 5% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 80POS datasheet.pdf