Apem Inc. Q8F1BXXW24E
Q8F1BXXW24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1BXXW24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM FLUSH WHITE
Datasheet Download
Q8F1BXXW24E.pdf
Availability of Q8F1BXXW24E
QUANTITY
Q8F1BXXW24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1BXXW24E
Internal Part NumberEIS-Q8F1BXXW24E
Standard Package10
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating25mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleSolder Lug
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1BXXW24E
Related LinksQ8F1B, Q8F1BXXW24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1BXXW24E Details Description
Related parts for Q8F1BXXW24E
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 1" X 5YD datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 525V SCREW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf