Apem Inc. Q8F1CXXG24E
Q8F1CXXG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM FLUSH GREEN
Datasheet Download
Q8F1CXXG24E.pdf
Availability of Q8F1CXXG24E
QUANTITY
Q8F1CXXG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXG24E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating8mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXG24E
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXG24E Details Description
Related parts for Q8F1CXXG24E
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM BLUE datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 150 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD 0.1A 250V/50V datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf