Apem Inc. Q8F1CXXR110
Q8F1CXXR110 picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXR110
Brief Description
INDICATOR 110VAC 8MM FLUSH RED
Datasheet Download
Q8F1CXXR110.pdf
Availability of Q8F1CXXR110
QUANTITY
Q8F1CXXR110 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXR110
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXR110
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating10mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXR110
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXR110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXR110 Details Description
Related parts for Q8F1CXXR110
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 23POS datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf