Apem Inc. Q8F1CXXY24E
Q8F1CXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM FLUSH YELLOW
Datasheet Download
Q8F1CXXY24E.pdf
Availability of Q8F1CXXY24E
QUANTITY
Q8F1CXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXY24E
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating6mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXY24E
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXY24E Details Description
Related parts for Q8F1CXXY24E
SENSOR PRESS PULS OUT 0-5.88KPA datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK DPDT 4A 90DEG datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B25 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS MONITORING datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 32-QFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 28VDC datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
LED COB CXA1507 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf