Apem Inc. Q8F3BXXW24E
Q8F3BXXW24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F3BXXW24E
Brief Description
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE
Datasheet Download
Q8F3BXXW24E.pdf
Availability of Q8F3BXXW24E
QUANTITY
Q8F3BXXW24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F3BXXW24E
Internal Part NumberEIS-Q8F3BXXW24E
Standard Package25
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating25mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F3BXXW24E
Related LinksQ8F3B, Q8F3BXXW24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F3BXXW24E Details Description
Related parts for Q8F3BXXW24E
CONN HDR BRKWAY .100 70POS VERT datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD9857 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP BLACK datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 27.7"L X 24"W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf