Apem Inc. Q8P1BXXY110E
Q8P1BXXY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1BXXY110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q8P1BXXY110E.pdf
Availability of Q8P1BXXY110E
QUANTITY
Q8P1BXXY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1BXXY110E
Internal Part NumberEIS-Q8P1BXXY110E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1BXXY110E
Related LinksQ8P1BX, Q8P1BXXY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1BXXY110E Details Description
Related parts for Q8P1BXXY110E
LOW POWER SMT ZIGBEE DEVELOPER K datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf