Apem Inc. Q8P1CXXB110E
Q8P1CXXB110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXB110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT BLU
Datasheet Download
Q8P1CXXB110E.pdf
Availability of Q8P1CXXB110E
QUANTITY
Q8P1CXXB110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXB110E
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXB110E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating90mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXB110E
Related LinksQ8P1CX, Q8P1CXXB110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXB110E Details Description
Related parts for Q8P1CXXB110E
IC DRIVER LINE DUAL SGL END 8DIP datasheet.pdf
SSD 104GB SCSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf