Apem Inc. Q8P1CXXY24
Q8P1CXXY24 picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXY24
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT YLW
Datasheet Download
Q8P1CXXY24.pdf
Availability of Q8P1CXXY24
QUANTITY
Q8P1CXXY24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXY24
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXY24
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXY24
Related LinksQ8P1C, Q8P1CXXY24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXY24 Details Description
Related parts for Q8P1CXXY24
DIODE ZENER 5.1V 500MW MSD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 7.5W datasheet.pdf