Apem Inc. Q8R1CXXR12E
Q8R1CXXR12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXR12E
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM RECESSED RED
Datasheet Download
Q8R1CXXR12E.pdf
Availability of Q8R1CXXR12E
QUANTITY
Q8R1CXXR12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXR12E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXR12E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating50mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXR12E
Related LinksQ8R1C, Q8R1CXXR12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXR12E Details Description
Related parts for Q8R1CXXR12E
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
XTASL SOLD TIP CHISEL 1.6 X 0.4 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf