Apem Inc. Q8R1CXXR24E
Q8R1CXXR24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXR24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM RECESSED RED
Datasheet Download
Q8R1CXXR24E.pdf
Availability of Q8R1CXXR24E
QUANTITY
Q8R1CXXR24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXR24E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXR24E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating50mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXR24E
Related LinksQ8R1C, Q8R1CXXR24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXR24E Details Description
Related parts for Q8R1CXXR24E
RES SMD 63.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 30TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ A CODED 1.0 datasheet.pdf
FAN 24VDC 119X25MM 2WR datasheet.pdf