Apem Inc. Q8R1CXXW110E
Q8R1CXXW110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXW110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM RECESSED WHT
Datasheet Download
Q8R1CXXW110E.pdf
Availability of Q8R1CXXW110E
QUANTITY
Q8R1CXXW110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXW110E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXW110E
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating150mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXW110E
Related LinksQ8R1CX, Q8R1CXXW110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXW110E Details Description
Related parts for Q8R1CXXW110E
CABLE GLAND M20 BRASS IP68 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE AUTO 2A 32VDC BLADE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE datasheet.pdf