Apem Inc. Q8R1CXXW12E
Q8R1CXXW12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXW12E
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM RECESSED WHT
Datasheet Download
Q8R1CXXW12E.pdf
Availability of Q8R1CXXW12E
QUANTITY
Q8R1CXXW12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXW12E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXW12E
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating150mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXW12E
Related LinksQ8R1C, Q8R1CXXW12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXW12E Details Description
Related parts for Q8R1CXXW12E
LED ORANGE CLEAR AXIAL datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.0A STRAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 25A 14V datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 12POS datasheet.pdf
JOYSTICK HALL 2AXIS 3 BUTTONS datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf