Apem Inc. Q8R1CXXY24E
Q8R1CXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM RECESSED YEL
Datasheet Download
Q8R1CXXY24E.pdf
Availability of Q8R1CXXY24E
QUANTITY
Q8R1CXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXY24E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXY24E
Related LinksQ8R1C, Q8R1CXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXY24E Details Description
Related parts for Q8R1CXXY24E
REGULTR 3.3V 8A 14 PIN HSTH ST datasheet.pdf
BIT TORX T45 1.38" datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 9POS 1MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.81A 147.6 MOHM datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf