Apem Inc. Q8R3CXXHY110E
Q8R3CXXHY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3CXXHY110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC YELLOW
Datasheet Download
Q8R3CXXHY110E.pdf
Availability of Q8R3CXXHY110E
QUANTITY
Q8R3CXXHY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3CXXHY110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3CXXHY110E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3CXXHY110E
Related LinksQ8R3CX, Q8R3CXXHY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3CXXHY110E Details Description
Related parts for Q8R3CXXHY110E
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRDG 100V/2A 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf