Qualtek Electronics Corp. QAT-85/29-QB48IN-5
QAT-85/29-QB48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
QAT-85/29-QB48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 85/29MM-48"
Datasheet Download
QAT-85/29-QB48IN-5.pdf
Availability of QAT-85/29-QB48IN-5
QUANTITY
QAT-85/29-QB48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of QAT-85/29-QB48IN-5
Internal Part NumberEIS-QAT-85/29-QB48IN-5
Shrinkage Ratio2.5 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied3.346" (85.0mm)
Inner Diameter - Recovered1.140" (29.0mm)
Recovered Wall Thickness0.138" (3.51mm)
ColorOrange-Red
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QAT-85/29-QB48IN-5
Related LinksQAT-85/29, QAT-85/29-QB48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QAT-85/29-QB48IN-5 Details Description
Related parts for QAT-85/29-QB48IN-5
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FM ANT SMD OMNI DIRECTIONAL datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf