JAE Electronics QE4401-50P-F0
QE4401-50P-F0 picture photo
Mfg. Part Number
QE4401-50P-F0
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 50POS
Datasheet Download
QE4401-50P-F0.pdf
Availability of QE4401-50P-F0
QUANTITY
QE4401-50P-F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of QE4401-50P-F0
Internal Part NumberEIS-QE4401-50P-F0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesQE
PackagingBulk
Connector Type-
Contact TypeMale Pin
Number of Positions50
Pitch-
Number of Rows3
Row Spacing-
Mounting TypePanel Mount
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
Color-
FeaturesMounting Flange
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QE4401-50P-F0
Related LinksQE4401, QE4401-50P-F0 Datasheet, JAE Electronics Distributor
QE4401-50P-F0 Details Description
Related parts for QE4401-50P-F0
IC OTP 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT UPCOMPATIBLE 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
IC UP/DOWN COUNTR PRESET 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf