Taiyo Yuden QMK212B7103MG-T
QMK212B7103MG-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7103MG-T
Brief Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7103MG-T.pdf
Availability of QMK212B7103MG-T
QUANTITY
QMK212B7103MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7103MG-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7103MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7103MG-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7103MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7103MG-T Details Description
Related parts for QMK212B7103MG-T
IC SW VIDEO CRROSSPOINT 36-SSOP datasheet.pdf
IC OTP 512KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
SHELF/CABLE ASSY FOR HMFLEX-1 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 681 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf