Taiyo Yuden QMK212B7152MD-T
QMK212B7152MD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7152MD-T
Brief Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7152MD-T.pdf
Availability of QMK212B7152MD-T
QUANTITY
QMK212B7152MD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7152MD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7152MD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7152MD-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7152MD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7152MD-T Details Description
Related parts for QMK212B7152MD-T
JUMPER-H1505TR/A3048Y/X 6" datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 8-TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 28POS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 22.26VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/25A AC datasheet.pdf