Taiyo Yuden QMK212BJ102KD-T
QMK212BJ102KD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212BJ102KD-T
Brief Description
CAP CER 1000PF 250V X5R 0805
Datasheet Download
QMK212BJ102KD-T.pdf
Availability of QMK212BJ102KD-T
QUANTITY
QMK212BJ102KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212BJ102KD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212BJ102KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212BJ102KD-T
Related LinksQMK212B, QMK212BJ102KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212BJ102KD-T Details Description
Related parts for QMK212BJ102KD-T
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 6.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
NET+WORKS SUPPORT 1SEAT NS7520 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE STD REC 40A DO5 datasheet.pdf