Taiyo Yuden QMK432B7104KM-T
QMK432B7104KM-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK432B7104KM-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
QMK432B7104KM-T.pdf
Availability of QMK432B7104KM-T
QUANTITY
QMK432B7104KM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK432B7104KM-T
Internal Part NumberEIS-QMK432B7104KM-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK432B7104KM-T
Related LinksQMK432B, QMK432B7104KM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK432B7104KM-T Details Description
Related parts for QMK432B7104KM-T
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
GDT 420V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf