Laird Technologies EMI QR-13AF 1/4X24X24
QR-13AF 1/4X24X24 picture photo
Mfg. Part Number
QR-13AF 1/4X24X24
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
ECCOSORB 1/4X24X24
Datasheet Download
QR-13AF 1/4X24X24.pdf
Availability of QR-13AF 1/4X24X24
QUANTITY
QR-13AF 1/4X24X24 Order Process
Ship out your order
Specifications of QR-13AF 1/4X24X24
Internal Part NumberEIS-QR-13AF 1/4X24X24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetECCOSORB® QR-13AF Series MSDS
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesECCOSORB®
ShapeSquare
Thickness - Overall0.25" (6.35mm)
Width24" (609.6mm)
Length24" (609.6mm)
Adhesive-
Temperature Range-94°F ~ 200°F (-70°C ~ 93°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QR-13AF 1/4X24X24
Related LinksQR-13AF , QR-13AF 1/4X24X24 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
QR-13AF 1/4X24X24 Details Description
Related parts for QR-13AF 1/4X24X24
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING RS232 datasheet.pdf
RACK STEEL 14X48X48 GRY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP MMIC P-P 2CH HBT 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN ADAPTER 35P-35P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800 MHZ SMD datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 24POS SILVR CRIMP datasheet.pdf