GE Critical Power QRW025A0Y4
QRW025A0Y4 picture photo
Mfg. Part Number
QRW025A0Y4
Brief Description
CONVERTER DC/DC 1.8V 45W OUT T/H
Datasheet Download
QRW025A0Y4.pdf
Availability of QRW025A0Y4
QUANTITY
QRW025A0Y4 Order Process
Ship out your order
Specifications of QRW025A0Y4
Internal Part NumberEIS-QRW025A0Y4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
SeriesQRW025
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 11.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25A
Power (Watts) - Manufacture Series45W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case10-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.38" H (57.9mm x 36.8mm x 9.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max45W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QRW025A0Y4
Related LinksQRW02, QRW025A0Y4 Datasheet, GE Critical Power Distributor
QRW025A0Y4 Details Description
Related parts for QRW025A0Y4
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90FBGA datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 80MA SOT343 datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf