Apem Inc. QS101XXG12
QS101XXG12 picture photo
Mfg. Part Number
QS101XXG12
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED GR 12V SLDR
Datasheet Download
QS101XXG12.pdf
Availability of QS101XXG12
QUANTITY
QS101XXG12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS101XXG12
Internal Part NumberEIS-QS101XXG12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS101XXG12
Related LinksQS101, QS101XXG12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS101XXG12 Details Description
Related parts for QS101XXG12
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COL 8SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 175MA 24V datasheet.pdf
RES 36 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 178 datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X800MM datasheet.pdf
RES SMD 0.249 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DIE SUPPORT BEARING BLOCK 248541 datasheet.pdf
LED COB CXA3590 2700K WHT SMD datasheet.pdf
FUSE 24KV 16AMP 2.5" OIL datasheet.pdf