Apem Inc. QS101XXHO110
QS101XXHO110 picture photo
Mfg. Part Number
QS101XXHO110
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED HI ORA 110V
Datasheet Download
QS101XXHO110.pdf
Availability of QS101XXHO110
QUANTITY
QS101XXHO110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS101XXHO110
Internal Part NumberEIS-QS101XXHO110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorOrange
Lens ColorOrange
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating4100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS101XXHO110
Related LinksQS101X, QS101XXHO110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS101XXHO110 Details Description
Related parts for QS101XXHO110
D-SUB CABLE MMM09K/MC10M/MFM09K datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FLUKE-810 VIBRATION TESTER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf