Apem Inc. QS101XXHY110
QS101XXHY110 picture photo
Mfg. Part Number
QS101XXHY110
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 110V
Datasheet Download
QS101XXHY110.pdf
Availability of QS101XXHY110
QUANTITY
QS101XXHY110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS101XXHY110
Internal Part NumberEIS-QS101XXHY110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS101XXHY110
Related LinksQS101X, QS101XXHY110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS101XXHY110 Details Description
Related parts for QS101XXHY110
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
BRD COMMUNICAT RS232 & RS422/485 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V X7R 0805 datasheet.pdf
6+2 L/BORE CRIMP CONN + J/S datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf